مراحل انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد | بخش دوم

.صفر تا صد پایان نامه ارشد دانشگله آزاد

پس از نگارش پروپوزال با راهنمایی های استاد راهنما و مشاور دانشجو باید اقدام به طی مراحل تصویب آن در گروه نماید. در اکثر دانشگاه های آزاد این امر به ثورت اینترنتی صورت می گیرد. بدین صورت که دانشجو فایل پروپوزال و مشخصات مربوطه را در سامانه ای که دانشگاه معرفی می نماید بارگذاری کرده و ثبت می نماید. لازم به ذکر است که این امر سبب افزایش زمان تصویب پروپوزال شده است که در مواردی تا 3 الی 4 ماه نیز وقت دانشجو را می گیرد.

پس از تصویب پروپوزال دانشجو باید اقدام به انجام فصول پایان نامه نماید. اکثر پایان نامه های ارشد 5 فصلی می باشند ولی در برخی رشته ها ( بیشتر علوم انسانی) ما شاهد سه فصلی بودن پایان نامه نیز می باشیم. البته دانشجویان می توانند با نظر استاد راهنما تعداد فصول پایان نامه را به بیش از پنج فصل افزایش دهند. نکته مهم در انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد فرمت آن است که باید طبق اصول دانشگاه باشد. هر دانشگاهی فرمت انجام پایان نامه مخصوص خود را دارد و دانشجویان باید پیش از آغاز انجام پایان نامه ارشد و یا دکتری خود آن را از سایت دانشگاه خود دانلود کرده و طبق آن پیش روند.
پس از انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد خود و پیش از ارائه آن به گروه باید اقدام به بررسی درصد همانندی پایان نامه خود در سامانه همانندجوی ایرانداک نمایید. این سامانه با بررسی و مقایسه پایان نامه شما با سایر پایان نامه های انجام شده در کل دانشگاه های ایران میزان کپی بودن آن را نشان می دهد. درصد قابل قول کپی بودن پایان نامه در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد ولی به طور میانگین بیشتر دانشگاه ها کپی بودن زیر 20 الی 30 درصد را می پذیرند.

پس از رفع همانندی پایان نامه خود و رساندن درصد آن به درصد قابل قبول، تاییدیه سامانه را همراه با یک نسخه با هماهنگی استاد راهنما تحویل گروه میدهید. البته لازم به ذکر است در بیشتر دانشگاههای آزاد ابن بخش نیز سامانه ای بوده و باید پایان نامه خود را در سامانه دانشگاه آپلود نمایید. پس از تایید شده پایان نامه در گروه دانشجو وقت دفاع گرفته و خود را برای روز دفاع آماده می نماید. در رابطه با روز دفاع و عواملی که باید رعایت کنید در پستی دیگر به طور مفصل بحث شده است. پیش از دفاع دانشجو باید یک فایل پاورپوینت دفاع که خلاصه ای از پایان نامه است تهیه کرده و آن را در روز دفاع از پایان نامه ارائه دهد.

پس از دفاع دانشجو باید اصلاحاتی که اساتید داور بر روی پایان نامه وی منظور نموده اند را انجام داده و برای آن ها ارسال نماید. پس از بررسی پایان نامه توسط داور و در صورت مورد تایید بودن آن شما فرم تایید داور را به امضای وی رسانده و با تایید استاد راهنما اقدام به اخذ مدرک خود می نمایید.

نکته آخر در مراحل انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد نمره آن می باشد. نمره دهی در دانشگاه ازاد از 18 می باشد و دو نمره باقی مانده به مقاله مستخرج از آن اختصاص دارد. مقالات کنفرانسی یک نمره و مقالات isi و علمی پژوهشی دو نمره دارند. یاداور می شویم که دانشجویان دانشگاه ازاد تا 6 ماه پس از دفاع مهلت دارند تا پذیرش مقاله خود را ارائه دهند.

آنچه که در این دو بخش ارائه گردید صفر تا صد پایان نامه ارشد در دانشگاه آزاد می باشد. دانشجویان در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با مراحل انجام پایان نامه ارشد دانشگاه آزاد می توانند با موسسه در ارتباط باشند.

۱۴۰۰/۰۲/۱۱
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام مقاله و پایان نامه

آموزش انجام مقاله و پایان نامه

انجام مقاله و پایان نامه در هرمقطعی به خصوص [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۵
|
سینا
نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

شاید بارها از خود پرسیده اید که پایان نامه دکتری باید چند صفحه باشد؟ در این [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۴
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT) [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب