انجام پروژه پایان نامه کامپیوتر | نمونه سمینار

افزایش منابع آموزش الکترونیکی، نرم افزار اموزشی، استفاده از اینترنت در اموزش و ایجاد پایگاه داده های اطلاعات دانشجویان، مخازن بزرگی از داده را ایجاد کرده است. همه این اطلاعات یک منبع بسیار خوبی از داده های اموزشی را فراهم میکند که میتواند مورد بررسی و بهره برداری قرار گیرد تا درک کند که چگونه دانش اموزان یاد می گیرند. در واقع، امروزه، یکی از بزرگترین چالش هایی که موسسات آموزشی با ان روبه رو هستند رشد نمایی داده های آموزشی است. و استفاده از این داده ها کیفیت تصمیمات مدیریتی را بهبود می-بخشد.

داده کاوی آموزشی (EDM )

EDM الگویی برای طراحی مدل‌ها، وظایف، روش‌ها و الگوریتم‌های اکتشاف داده از محیط‌های آموزشی است. EDM سعی دارد الگوها را یافته و پیش‌بینی‌هایی انجام دهد تا رفتار و موفقیت‌های دانش‌آموزان، محتوی دانش دامنه، ارزیابی‌ها، عملکردهای آموزشی و کاربردهای آموزشی را مشخص کند (Luan, 2002). اطلاعات مبدا در مخازنی ذخیره شده و توسط ماهیت‌های آموزشی متداول، باز و فاصله مدیریت می‌شوند.
برخی از گرایش‌های EDM در اینجا پیش‌بینی شده اند. یکی از این گرایش‌ها متناظر با به کارگیری استاندارد ماژول EDM با معماری معمول گستره ای از سیستم‌های آموزشی مبتنی بررایانه (CBES) است. گرایش دیگر مستلزم ارائه چندین عملکرد در طول سه فاز چرخه آموزش-یادگیری می‌باشد. اولین مرحله متناظر با تدارک پشتیبانی پیش فعال EDM برای تطبیق محیط آموزشی به پروفایل قبلی دانش‌آموز برای سخنرانی است. در طول مرحله رابطه سیستم-دانش‌آموز، مطلوب است EDM داده‌های لاگ جمع آوری کرده و معنای آن‌ها را برای ارائه توصیه چارچوبل استفاده توسط CBES و ارائه خدمات شخصی بلادرنگ به کاربر تفسیر کند. در مرحله بعدی EDM باید آموزش ارائه شده را از نظر خدمات ارائه شده، خروجی‌های به دست آمده، میزان رضایت کاربر و سودمندی منابع به کارگرفته شده ارزیابی کند. اخیرا چالش‌های متعددی (هدف‌ها، محیط‌ها، ماهیت‌ها، عملکردها، انواع داده و غیره) معرفی شده یا توسط EDM در نظر گرفته شده اند؛ از جمله: داده‌های بزرگ، محاسبات ابری، شبکه‌های اجتماعی، وب کاوی، متن کاوری، محیط‌های سه بعدی مجازی، داده‌کاوی فضایی، داده‌کاوی معنایی، یادگیری تعاملی، همراهان یادگیری و غیره...

روش و مطالب

در این بخش، روش و مطالب بازبینی شده توصیف می‌شوند. روش تحقیق چارچوبی برای جمع آوری و کاوش تحقیقات EDM است. مطالب دامنه مقایسات پنج موضوع را پوشش می‌دهد: ارجاعی به بازبینی‌های قبلی EDM، دامنه تحقیقات EDM جمع آوری شده، پروفایلی از DM، خلاصه ای از CBES و نمایش داده روش‌های EDM برای استفاده در داده‌کاوی.
در نتیجه استفاده از این روش، نمونه ای از 240 تحقیق EDM بین سال‌های 2010 تا ربع اول 2013 جمع آوری شد. این نمونه از زیرنمونه‌هایی از جمله 222 روش EDM و 18 ابزار دیگر EDM تشکیل شده است.

چارچوب اعمال شده برای کشف دانش تحقیقات داده‌کاوی آموزشی

روش مورد استفاده برای انجام این تحقیق چارچوبی است که برای جمع آوری، تحلیل و کاوش تحقیقات EDM طراحی شده است. این چارچوب از جریان کاری پیروی می‌کند که فعالیت‌های کشف دانش در پایگاه‌داده‌ها (KDD) را هدایت می‌کند. جریان کاری به سه مرحبه تقسیم می‌شود. هرمرحله توسط سه وظیفه انجام می‌گیرد. درنتیجه نه وظیفه چارچوب کلی KDD را مطابق با شکل 1 تشکیل می‌دهند. هدف و خروجی‌های این چارچوب مطابق زیر هستند:
مرحله مجموعه تحقیقات EDM سه وظیفه انجام می‌دهد. اولین وظیفه مرجع‌های انتشار تحقیقات EDM را جستجو می‌کند. درنتیجه، مجموعه ای از تحقیقات EDM جمع آوری می‌شوند. دومین وظیفه تحقیقات EDM را ارزیابی کرده و به ازای هرتحقیق EDM انتخابی پروفایل روش EDM تولید می‌نماید. سومین وظیفه پروفایل‌های EDM را تحلیل کرده و پایگاه‌داده EDM خامی ایجاد می‌کند.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه پایان نامه کامپیوتر با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۲/۱۵
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام مقاله و پایان نامه

آموزش انجام مقاله و پایان نامه

انجام مقاله و پایان نامه در هرمقطعی به خصوص [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۵
|
سینا
نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

شاید بارها از خود پرسیده اید که پایان نامه دکتری باید چند صفحه باشد؟ در این [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۴
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT) [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب