انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر | نمونه فصل سوم

3-    مدل پیشنهادی

در این فصل از پایان نامه مفاهیم و تعاریف صرفه جویی در مصرف انرژی مراکز داده با استفاده از مهاجرت ماشین مجازی را شرح می‌دهیم. همچنین مدل پیشنهادی خود برای کاهش مصرف انرژی را ارائه خواهیم داد.

3-1-    تعاریف 

در ادامه‌ی متن به جای بسته‌ی نرم افزاری پیاده سازی شده در انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر حاضر از عنوان "مدل پیشنهادی"، به جای ماشین مجازی از عنوان "ماشین"، به جای سروری که ماشین مجازی از آن مهاجرت می‌کند از "فرستنده" و به جای سروری که ماشین مجازی به آن مهاجرت می‌کند از "پذیرنده" استفاده می‌ شود. همچنین به جای سرورهای پاسخگو به درخواست‌های رسیده به مرکز داده از "گره" و به جای سروری که بخش مرکزی روی آن اجرا می‌شود و داده‌های مربوط به فعالیت سایر سرورهای مرکز داده را دریافت می‌نماید از عنوان "سرور مرکزی" استفاده می‌شود.

3-1-1.     حالت خواب

در مدل پیشنهادی، برای صرفه جویی در مصرف برق یک سرور هنگامی که بیکار است، آنرا در حالتی به نام حالت خواب قرار می‌دهیم. در این حالت پردازنده، دیسک سخت، کارت گرافیک، کارت شبکه و سایر قطعات بجز حافظه خاموش می‌شوند و تنها حافظه برای نگهداری اطلاعات در حال کار سیستم عامل روشن باقی می‌ماند. تنها تفاوت‌های این حالت با حالت خاموش از نظر عملیاتی، در کوتاه بودن زمان آماده به کار شدن مجدد سرور و روشن بودن حافظه‌ی اصلی برای بازگشت سریع به حالت قبلی است. مصرف سیستم به مقدار بسیار کمی کاهش می‌یابد به عنوان مثال برای سروری با بیشینه مصرف حدود 200 وات مصرف در حالت خواب به حدود 2 وات کاهش می‌یابد. هر چند روش‌هایی نیز برای خاموش نمودن کامل یک سرور وجود دارد ولی این کار معایبی دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به استهلاک زیاد قطعات سرور در اثر روشن و خاموش شدن، هزینه‌ی بالای پیاده سازی این روش و نیز طولانی بودن مدت انتظار برای فعال شدن (روشن و آماده به کار شدن) مجدد سرور اشاره نمود.

نمونه فصل پنجم پایان نامه ارشد کامپیوتر

در مقابل قرار دادن سرور در حالت خواب و سپس بیدار نمودن آن روشی نسبتاً ساده و کم هزینه است و سرور نیز در چند ثانیه مجدداً فعال و آماده‌ی پذیرش کار جدید می‌باشد. در این روش می‌توان با ایجاد پیکر بندی مناسب در سطح شبکه‌ی محلی  سرورها را از راه دور  بیدار نمود تا آماده‌ی دریافت کار جدید باشند. قابل ذکر است که در این حالت کارت شبکه با وجود اینکه در حالتی کم مصرف یا خاموش قرار دارد و هیچگونه دریافت یا پاسخی به بسته ‌های دریافتی از شبکه ندارد ولی در سخت افزارهای جدید قابلیتی به کارت شبکه افزوده شده است تا نسبت به دریافت یک بسته‌ی خاص به نام بسته‌ی جادویی  حتی در حالت خواب حساس باشند و با دریافت چنین بسته‌ای یک وقفه  صادر می‌سازد که سبب خروج سیستم از حالت خواب و فعال شدن مجدد آن می گردد. پشتیبانی سخت افزاری برای ایجاد چنین قابلیتی تنها چند سال است که ایجاد شده است [AMD, 1998]  و تا مدتها بعداز آن نیز شمار اندکی از سخت افزارها آنرا پشتیبانی می‌کردند، اما امروزه این پشتیبانی فراگیر شده‌است. از اینرو قابلیتی جدید محسوب می‌گردد. از آنجا که این روش (قرار دادن سرور در حالت خواب و سپس بیدار نمودن آن از راه دور) بسیار کار آمد و کم سربار است، ما نیز از این روش استفاده می‌نماییم.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۲/۱۸
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام مقاله و پایان نامه

آموزش انجام مقاله و پایان نامه

انجام مقاله و پایان نامه در هرمقطعی به خصوص [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۵
|
سینا
نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

شاید بارها از خود پرسیده اید که پایان نامه دکتری باید چند صفحه باشد؟ در این [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۴
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT) [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب