قواعد نوشتن پایان نامه | بخش سوم

قواعد نوشتن پایان نامه در یک نگاه

فصل یک، دو و سه

درظاهر، ترتیب منطقی انجام پایان نامه ارشد و دکتری با فصل یک شروع می شود و سپس به ترتیب به فصل 5 می رسد. 
ترتیب نگارش مطالعه تحقیقاتی با فصل دو و سپس فصل یک، سه، چهار و پنج انجام می شود. 
با این وجود، از آنجایی که تحقیق باید بر مبنای ادبیات باشد، باید از فصل دو و مروری بر ادبیات موضوع آغاز کرد و پس از آن فصل یک که مطالعه را معرفی می کند، سپس فصل سوم که برنامه جمع آوری و تحلیل داده ها را نشان می دهد، و سپس فصل چهار که تحلیل داده ها را شامل می شود ودر نهایت، خلاصه اجرایی فصل پنج که شامل یافته ها، نتایج و توصیه هایی برای تغییر در سیاست ها یا رویه ها و نیاز به مطالعه بیشتر می شود، اجرا می شوند. 

پیشنهادات انتخاب موضوع و شروع بررسی ادبیات تحقیق، در بخش دوم، فصل دو این راهنما ارائه شده است. مروری بر ادبیات مربوط به حوزه مورد نظر شما، باید نشان دهنده دانش کنونی درباره موضوع مورد بررسی باشد، و باید یافته های محققان دیگردرباره مساله یا مسائل مرتبط را نشان دهد. نگارش در مورد موضوع با ابعاد کافی و نمایش دیدگاههای متفاوت یا متضاد درباره موضوع با عمق کافی و گزارش پیچیدگی های مساله، اهمیت زیادی دارد. 

بعد از تکمیل فصل دوم، فصل اول نوشته می شود. این فصل نیازها، اهداف، و ماهیت مطالعه را نشان می دهد. فصل سوم، بعد از فصل اول نوشته می شود و روش تحقیق را نشان می دهد. با تکمیل سه فصل اول، مرحله انجام مقدمات پایان نامه پایان پیدا می کند. اگر شما این کار را انجام نداده اید، قبل از جمع آوری داده ها، با مشاور خود درباره الزامات انجام فصول ییک تا سه پایان نامه خود مشورت کنید. 

فصل چهار و پنج

وقتی پیشنهاد تحقیق توسط IRB تایید شد، داده ها گردآوری و تحلیل می شوند. دو فصل دیگر نیز به سه فصل پیشنهاد تحقیق، افزوده می شوند. فصل چهار، نشان دهنده یافته ها و تحلیل داده هاست. فصل پنج خلاصه ای اجرایی از مطالعه را تشکیل می دهد و شامل توصیه هایی برای تغییر در سیاستها و رویه ها، و توصیه هایی برای مطالعه بیشتر می باشد. هر یک از پنج فصل باید به تنهایی اجرا شوند، به گونه ای نوشته شده باشند که خواننده بتواند یک فصل را بخواند و اصل مطالعه را درک کند.

مراجع و چکیده

بخش مراجع، در صفحه جدید در انتهای متن و قبل از ضمیمه ها ارائه می شود. به شدت توصیه می کنیم که طی فرایند نگارش، منابع را به صورت مستمر و پیوسته ردیابی کنید و همه منابع و ایده های کلیدی قابل ردیابی باشند. یادداشت ها و ایده های هر منبع، به طورخلاصه، در فهرست منابع ذکر می شوند، و منابع شناسایی شده در فرمت APA در بخش مراجع ذکر می شوند. فهرست منابع، لینک سریعی را فراهم می کند که بتوانید در صورت نیاز به منابع مراجعه کنید، که اغلب طی نگارش ضروری می شود. مثالی از یک نوع فهرست منابع به این صورت است: 
مارشال، جی، اسمارت، جی، و الستون، دی. (2016). توسعه و اثبات هدف از مقیاس تمرین معلم (TIPS): مقیاسی برای ارزیابی و شناسایی توسعه حرفه ای. آموزش و معلم، 59، 168-159، 10.1016/ 2016.05.007 
مقاله مارشال و همکارانش، هفت اقدام قابل کنترل معلم را که منجر به موفقیت بیشتر دانش آموز می شود، شناسایی می کند. یادداشت برای خودم: مقایسه وانطباق هفت اقدام با مقیاس های دیگر اثربخشی معلم و بررسی انطباق آنها. 
دربخش مرجع گزارش، تنها مراجعی که دقیقا در نگارش شما به آنها ارجاع شده را ذکر کنید، و همه یادداشت ها را از فهرست منابع حذف کنید.
چکیده آخرین بخش نگارش شماست. اطلاعاتی درباره نگارش چکیده در ابتدای بخش دوم این راهنما و دستورالعمل انتشاراتی APA ارائه شده است (APA، 2010، ص 25-27). 

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با قواعد نوشتن پایان نامه با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۳/۱۴
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام مقاله و پایان نامه

آموزش انجام مقاله و پایان نامه

انجام مقاله و پایان نامه در هرمقطعی به خصوص [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۵
|
سینا
نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

شاید بارها از خود پرسیده اید که پایان نامه دکتری باید چند صفحه باشد؟ در این [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۴
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT) [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب