انجام پایان نامه با کیفیت | اصول انجام پایان نامه دکتری و ارشد

کیفیت انجام پایان نامه دکتری و ارشد

انجام پایان نامه با کیفیت باید از نظر دستورزبان درست، و حاوی ارتباط دقیق و شفاف، و اطلاعات، و جریان منطقی تفکرات باشد. فصل های سه و چهار دستورالعمل انتشارات انجمن روانشناسی آمریکا (APA، 2010) مفاهیم دقیقی درباره سبک نگارش ارائه می کند. دستورالعمل انتشار APA الگویی را برای سطوح سرفصل ها ارائه کرده است. سرفصل ها، علائم هدایت کننده نگارش شما هستند. آنها به ایجاد مفاهیم برای خواننده کمک می کنند و الگویی از سازماندهی و جریان تفکرات نمایش می دهند. بنابراین الگوی دقیق سرفصل ها، مساله ای ضروری است. حفظ تفکر انتقادی، موجب شفافیت در نگارش می شود. 

سطوح سرفصل ها

سرفصل ها به خواننده، نکات مهم و جریان تفکر در متن را نشان می دهند. به این ترتیب، سرفصل ها مانند نورهای هدایت کننده ای هستند که کشتی ها در تاریکی شب بر آنها تکیه می کنند. بدون نورهای هدایت کننده، ملوانان گم و گیج می شوند. هم چنین بدون سطوح مناسب سرفصل ها با الگوی مناسب، خوانندگان در درک چیزی که دقیقا می خواهید منتقل کنید، با دشواری روبرو می شوند.بنابراین استفاده از الگوی سرفصل ها که در جدول 1.1 زیر نشان داده شده است (APA، 2010، ص 62-63)، ضروری است. شما به همه سطوح ممکن است نیاز نداشته باشید، اما نکته مهم این است که از این الگو تا سطح مورد نیاز مطالعه خود، پیروی کنید. 

جدول 1.1 الگوی سطوح APA برای سرفصل ها

الگوی پنج سطح سرفصل ها

 

سطح سرفصل

الگو

1

قرارداده شده در وسط، پررنگ، سرفصل با حروف بزرگ و کوچک

2

در بخش چپ، پررنگ، سرفصل با حروف بزرگ و کوچک

3

      با فاصله از حاشیه، پررنگ، سرفصل پاراگراف با حروف کوچک که در جایی تمام می شود.

4

             با فاصله از حاشیه (وارد سطر شده)، پررنگ، ایتالیک، سرفصل پاراگراف با حروف کوچک که در جایی تمام می شود.

5

                     بافاصله از حاشیه، ایتالیک، سرفصل پاراگراف با حروف کوچک که در جایی تمام می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استراتژی های دیگر برای تقویت کیفیت نگارش و انجام پایان نامه با کیفیت، شامل تکرار بیانیه هدف به صورت کاملا منطبق با بیانیه هدف اولیه، که تمرکز دقیق آن تغییر یا حذف نشده باشد. واژگان کلیدی باید به صورت مستمر استفاده شوند. برای مثال واژه ای مانند «کارگاه آموزشی»، نباید هم اندازه واژه ای مانند «جلسات خدماتی آموزشی» استفاده شود. مطالعه تحقیق، نباید براساس یک دیدگاه خاص نوشته شود. بی طرفی و یکپارچگی ذهنی جز الزامات ارائه دیدگاههای متناقض یا متضاد است. 

فهرست مطالب

ایجاد فهرست مطالب به کمک تابع ویرایشگر ورد امکان پذیر است (می توانید در وب واژه ایجاد فهرست مطالب در ورد را جستجو کنید). ویرایش سرفصل ها به این ترتیب، به شما در ایجاد فهرست مطالب کمک می کند که هر سرفصل تحقیق را با یک صفحه به صورت خودکار مرتبط می کند. 

فرمت (الگو)

دستورالعمل انتشار APA (APA، 2010) به عنوان راهنمایی برای نگارش و انتشار در نشریه ها تدوین شده است. در حالیکه بیشتر الزامات الگویی APA برای مقالات تحقیقاتی، پایان نامه ها یا رساله ها اجرا می شوند، اما برخی تفاوت ها در سبک ها مجاز هستند یا تشویق می شوند. دستورالعمل انتشار، الزامات صریح سبک را نشان می دهد، اما بیان می کند که رعایت گزینه های مختلف دیگر نیز گاهی ضروری هستند، و نویسندگان باید قوانین دستورالعمل انتشار، را به خوبی بررسی کنند (APA، 2010، ص 5). هم چنین بررسی الزامات نگارش منحصربه فرد موسسه شما نیز ضروری است. به طورکلی، اغلب از اندازه خط 12 با خطوطی مانند تایمزنیورومن، فواصل دوگانه در خطوط، و یک فاصله در متن و جداول و ارقام استفاده می شود. 
الزامات مربوط به اندازه حاشیه نیز متفاوت است. اگر محصول نهایی باید چاپ شود، اندازه حاشیه مناسب را با دانشگاه چک کنید. اگر محصول نهایی نیازی به چاپ شدن نداشته باشد، همه حاشیه ها باید یک اینچ باشند (APA، 2010). یک استثنا، صفحه اول هر فصل است که باید با حاشیه دو اینچی و در بخش بالای صفحه شروع شود (به جای یک اینچ). الزامات خاص دیگر نیز در دستورالعمل انتشار APA در بخش 8.03 وجود دارد. 
همه صفحات باید به ترتیب شماره بندی شوند، و صفحه عنوان به عنوان صفحه اول باشد. شماره صفحات در بخش سمت راست بالایی سرفصل قرار می گیرد. هم چنین سرفصل، در سمت چپ قرار دارد و باید خلاصه ای از عنوان و حداکثر 50 کاراکتر باشد. 

درصورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه با کیفیت و همچنین انجام پایان نامه دکتری و ارشد با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۳/۱۶
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام مقاله و پایان نامه

آموزش انجام مقاله و پایان نامه

انجام مقاله و پایان نامه در هرمقطعی به خصوص [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۵
|
سینا
نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

شاید بارها از خود پرسیده اید که پایان نامه دکتری باید چند صفحه باشد؟ در این [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۴
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT) [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب