انجام رساله دکتری مدیریت - پایان نامه ارشد مدیریت | نمونه فصل پنجم

مقدمه

شاید یکی از مهمترین بخش های انجام رساله دکتری مدیریت فصل نتایج و پیشنهادهای آن باشد. بیشتر کوشش هایی که در فرایند تحقیق صورت می گیرد در واقع برای دستیابی به نتایج و پیشنهادهای تحقیق است، چرا که هدف از انجام  پایان نامه دکتری و ارشد یافتن راه حل برای مشکلاتی است که وجود دارند و یا در طی تحقیق و پژوهش بروز می کنند و شناسایی می شوند گاهی این مشکلات هزینه و انرژی زیادی در جامعه هدر داده و کارایی و اثربخشی را کاهش می دهند و مانع رسیدن به نتایج مورد نظر و ارزشمند می گردند. در این فصل به نتیجه گیری در مورد یافته های تحقیق در فصل چهارم پرداخته می شود. ابتدا یافته‌های پژوهشی و نتیجه های حاصله در مورد تاثیر تبلیغات تلویزیون بر واکنش های هیجانی و تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه پرداخته می شود. در قسمت بعد پیشنهادهای تحقیق که از نتیجه پژوهش بدست آمده ارائه شده و سپس پیشنهادهای برای تحقیقات بعدی ارائه می گردد.

5-1-    نتیجه گیری 

5-1-1-    فرضیه اصلی اول

فرضیه اصلی اول تحقیق مبنی بر معناداری تاثیر افزایش تبلیغات تلویزیونی بیمه بر واکنش های هیجانی مشتریان بیمه ایران بوده است. یافته های تحقیق در جدول 4-7 نشان داد که افزایش تبلیغات تلویزیونی دارای اثر مثبت و معنادار بر واکنش های هیجانی مشتریان بیمه بوده است و بنابر این نتایج، فرضیه اصلی اول تحقیق مورد تایید قرار گرفت که یافته های این بخش با نتایج حاصل از تحقیقات خالقی تبار، رحمان سرشت و رودانی(1389)، پترویچی و مارینو و کاتلین مورتیمور همسو بوده است. رسانه‌ها به عنوان فراهم کننده چارچوب‌های تجربه برای مخاطبان، نگرش‌های کلی فرهنگی‌ای برای تفسیر اطلاعات توسط افراد جامعه در جوامع امروزی ایجاد می‌کنند. رسانه‌ها شیوه‌هایی را که افراد زندگی اجتماعی را تفسیر کرده، نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند را با کمک نظم دادن به تجربه ما از زندگی اجتماعی، قالب ریزی می کنند. بنابراین در جریان جامعه پذیری افراد و نوع نگرش آنان به صنعت و تجارت نیز، رسانه‌ها نقشی اساسی ایفا می‌کنند، بدین معنی که ارزش‌ها و هنجارهای خانوادگی و اجتماعی را به نسل جدید انتقال می‌دهند و آن را درونی می‌کنند. بنابراین بنظر می رسد که رابطه بین تبلیغات تلویزیونی با واکنش های هیجانی افراد رابطه ای منطقی بوده باشد.

5-1-2-    فرضیه اصلی دوم

فرضیه اصلی دوم تحقیق مبنی بر معناداری تاثیر افزایش تبلیغات تلویزیونی بیمه بر تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه ایران بوده است. یافته های تحقیق در جدول 4-8 نشان داد که افزایش تبلیغات تلویزیونی دارای اثر مثبت و معنادار بر تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه بوده است و بنابر این نتایج، فرضیه اصلی دوم تحقیق مورد تایید قرار گرفت که یافته های این بخش با نتایج حاصل از تحقیقات خالقی تبار، حمان سرشت و رودانی(1389)، پترویچی و مارینو، کاتلین مورتیمور، اسپیک و جوزف (2007) و تا کوچی و فیشیو همسو بوده است.

5-1-3-    فرضیه های فرعی تحقیق

فرضیه های فرعی اول و دوم تحقیق مبنی بر معناداری تاثیر شدت و کیفیت تبلیغات تلویزیونی بیمه بر واکنش هیجانی مشتریان بیمه ایران بوده است. یافته های تحقیق در جدول 4-9 نشان داد که هریک از عوامل شدت و کیفیت تبلیغات تلویزیونی دارای اثر مثبت و معنادار بر واکنش های هنجاری مشتریان بیمه بوده است و بنابراین، فرضیه های فرعی اول و دوم تحقیق مورد تایید قرار گرفتند.
همچنین فرضیه های فرعی سوم و چهارم تحقیق مبنی بر معناداری تاثیر شدت و کیفیت تبلیغات تلویزیونی بیمه بر تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه ایران بوده است. یافته های تحقیق در جدول 4-10 نشان داد که هریک از عوامل شدت و کیفیت تبلیغات تلویزیونی دارای اثر مثبت و معنادار بر تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه بوده است و بنابراین، فرضیه های فرعی سوم و چهارم تحقیق نیز تایید گردیدند.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با انجام رساله دکتری مدیریت و یا پایان نامه اشد با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۳/۱۸
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام مقاله و پایان نامه

آموزش انجام مقاله و پایان نامه

انجام مقاله و پایان نامه در هرمقطعی به خصوص [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۵
|
سینا
نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

نکاتی پیرامون نوشتن پایان نامه دکتری

شاید بارها از خود پرسیده اید که پایان نامه دکتری باید چند صفحه باشد؟ در این [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۴
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

آموزش انجام پایان نامه دکتری و ارشد IT

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (IT) [...]

۱۴۰۰/۰۳/۲۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب