موضوع رساله دکتری

چگونگی انتخاب موضوع رساله دکتری مناسب

موضوع رساله دکتری مناسب را می توان با جستجوی مناسب در مقالات علمی انتخاب کرد. اما پیش از جستجو در مقالات و کتب علمی باید فیلد مورد علاقه خود و استادتان را مشخص نمایید. آنچه که شما به آن علاقه دارید می تواند شما را در انتخاب مناسب موضوع بسیار یاری نماید.

جهت انتخاب موضوع پایان نامه مناسب پس از مشخص کردن فیلد کاری، به وبسایت های معتبر موجود که مربوط به انتشارات های بین المللی می باشند مراجعه نموده تا بتوانید جدیدترین موضوعات انجام شده در فیلد خود را بیابید.

برای جستجو در این وبسایت ها بهتر است تا کلمات کلیدی مربوط به فیلد مورد نظر را استخراج نمایید. انتخاب کلمات کلیدی مناسب می تواند شما را در یافتن بهتر مقالات یاری نماید. سعی کنید کلماتی که جستجو میکنید سه بخشی باشند و اصل موضوع شما را دربر گیرند. برخی از وبسایت هایی که می توانید در آن ها جستجو کرده و مقالات مرتبط دانلود نمایید به شرح زیر می باشد:

-    وبسایت اشپرینگر(springer)

انتشارات اشپرینگر یکی از بزرگترین انتشارات علمی دنیا می باشد که در زیر مجموعه خود مجلات معتبری را گنجانده است. علاوه بر مجلات علمی، کتاب های علمی معتبری نیز در این پایگاه علمی منتشر می گردد که می تواند به دانشجویان کمک شایانی نماید، همچنین پایگاه اشپرینگر برخی کنفرانس های معتبر را نیز نمایه می کند که پس از اتمام کنفرانس مقالات آن از وبسایت این پایگاه علمی قابل دسترسی می باشد. دانشجویان ارشد و دکتری برای انتخاب موضوع رساله خود و یا محققانی که قصد نگارش مقاله را دارند برای بررسی جدیدترین موضوعات در حال بررسی دنیا به این وبسایت مراجعه نموده و اقدام به جستجو در آن نمایند که با این کار علاوه بر دسترسی به مقالات معتبر و به روز به کتاب های علمی معتبری نیز می توانند دسترسی داشته باشند که آن ها را در انتخاب موضوع یاری می نمایند.

-    پایگاه علمی ScienceDirect

این پایگاه علمی که تحت انتشارات قدرتمند الزویر فعالیت می کند، همچون اشپرینگر اقدام به ارائه مقالات علمی، کتب و دستنوشته های علمی می نماید. این پایگاه با گرداوری هزاران مقاله از مجلات معتبر زیرنظر الزویر این امکان را برای محققین فراهم اورده تا بتوانند با جدیدترین موضوعات روز دنیا اشنا شوند.

-    انتشارات Ieee

انتشارات Ieee را می توان جزو برترین انتشارات های دنیا در زمینه مهندسی به خصوص برق و کامپیوتر دانست. این پایگاه علمی با نمایه سازی معتبرترین کنفرانس های مهندسی جهان اقدام به دسترسی سریع به مقالات آن ها را برای علاقه مندان فراهم آورد. توصیه میشود دانشجویان رشته برق و کامپیوتر برای بررسی و انتخاب موضوع رساله دکتری خود به وبسایت این پایگاه علمی سر بزنند.

-    پایگاه علمی پابمد(pubmed)

Pubmed را می توان معتبرترین پایگاه علمی جهان برای دانشجویان رشته پزشکی و زیرشاخه های این رشته دانست. دانشجویان رشته پزشکی می توانند با مراجعه به این پایگاه با جدیدترین های حوزه خود آشنا شوند.

-    گوگل اسکالر

گوگل اسکالر نمایه کننده کلیه مقالات علمی در سطح جهان می باشد(البته کلیه مقالاتی که مجلات آن ها نمایه اسکالر را داشته باشند) با مراجعه به وبسایت گوگل اسکالر می توانید تمامی مقالات مربوط به موضوع خود را مشاهده کنید و با کلیک بر روی نتایج به دست آمده از جستجویتان به مجله ای که آن مقاله را منتشر کرده است هدایت می شوید و از این طریق می توانید مقاله مورد نظر را دانلود کنید. در این پایگاه همچنین می توانید تعداد سایتیشن مقاله را بررسی نمایید که شما را در انتخاب مقاله بیشتر یاری می نماید.

در صورت پولی بودن هر مقاله می توانید با ما در تماس باشید. آکادمی ابن سینا با داشتن اکانت درر پایگاه های فوق می تواند شما را در دانلود کتب و مقالات با قیمت مناسب یاری نماید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه  موضوع رساله دکتری با ما در ارتباط باشید.

۱۳۹۹/۰۴/۰۴
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام پایان نامه جغرافیا

انجام پایان نامه جغرافیا

در این بخش از اموزش انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری جغرافیا نمونه فصل پنجم پا [...]

۱۴۰۰/۰۲/۲۰
|
سینا
انجام پایان نامه روانشناسی

انجام پایان نامه روانشناسی

دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی دز بخش های مختلف را می توانید به راحتی در [...]

۱۴۰۰/۰۲/۱۹
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

آموزش انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

به منظور آموزش انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر در این بخش نمونه فصل سه پایان [...]

۱۴۰۰/۰۲/۱۸
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب